RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

p.w  ŚW. STANISŁAWA W BIAŁEJ


INFORMACJE ARCHIWALNE 

(Aktualizacja 15.05.2022 r.)

 

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ
Niedzielę 22 maja 2022 r.
podczas Mszy Świętej o godz. 11.00


SCENARIUSZ ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ 2022


 

Gabriel, Laura, Damian, Kacper, Emila, Lena, Gabriela, Barbara, Wojciech, Kacper, Hania, Antoni, Klaudia, Maciej, Franciszek, Antoni, Oliwier.


 

                  NA SPOTKANIU Z RODZICAMI USTALILIŚMY ŻE :

W miesiącu październiku, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Panu Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi - Królowej Różańca Świętego, w niedzielę tj. 3 października 2021 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze poświęcone różańce, aby razem z całą Wspólnotą Parafialną mogły już wielbić Boga odmawiając modlitwę różańcową, o którą prosiła Matka Najświętsza. Dzieci w miesiącu październiku będą uczestniczyły i prowadziły modlitwę różańcową w środy i w piątki.


Modliteweniki - książeczki do I Komunii Świętej dzieci otrzymają

podczas Mszy św. o godz. 11.00 w niedzielę 7 listopada.


Swoje pierwsze medaliki dzieci otrzymają 
przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 
w niedzielę - 5 grudznia 2021 r.  podaczas Mszy Świętej o godz. 11.00. 


Świece pierwszokomunijne dzieci otrzymają 
po Święcie Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, 
- 6 lutego 2022 r. również 
podaczas Mszy Świętej o godz. 11.00.


Ustaliliśmy również, że dzieci w I soboty miesiąca o godz. 11.00 bedą miały w Oratorium spotkania formacyjne - katechezy parafialne przygotowujące do przeżycia tak ważnej chwili jaką jest I Komunia Święta - a w każdą I niedzielę miesiąca - uczestniczą we Mszy dla dzieci o godz. 11.00 


Katechezy dla Rodziców będą miały miejsce w Kościele po ogłoszeniu 
i zaproszeniu na spotkanie

 

 

 

 


W naszej Parafii następujące dzieci 
w niedzielę 16 maja 2021 r. podczas Mszy Świętej o godz. 11.00
przystąpią 
do I Komunii Św.


 

MAJA, ZUZANNA, MARIKA, ALICJA, ALEKSANDRA,
KRYSTIAN, MALWINA, DANIEL, MAJA, MIŁOSZ, 
MARIA, WIKTOR, HANNA, DAMIAN, HUBERT,
JAKUB, OLIWIA, FILP, JACEK, GRACJAN,
KSAWERY,  
SZYMON, MIKOŁSJ, SYLWIA,
JAKUB, BARTOSZ, SEWERYN


 

                  NA SPOTKANIU Z RODZICAMI USTALILIŚMY ŻE :

W miesiącu październiku, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Panu Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi - Królowej Różańca Świętego, w niedzielę tj. 4 października 2020 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze poświęcone różańce, aby razem z całą Wspólnotą Parafialną mogły już wielbić Boga odmawiając modlitwę różańcową, o którą prosiła Matka Najświętsza. Dzieci w miesiącu październiku będą uczestniczyły i prowadziły modlitwę różańcową w środy i w piątki.


 

Swoje pierwsze medaliki dzieci otrzymają 
przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 
w niedzielę - 6 grudznia 2020 r.  podaczas Mszy Świętej o godz. 11.00. 


 

Modliteweniki - książeczki do I Komunii Świętej dzieci otrzymają
podczas Mszy św. o godz. 11.00 w niedzielę 8 listopada
.


 

Świece pierwszokomunijne dzieci otrzymają 
przed Świętem Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, 
- 31 stycznia 2021 r. również 
podaczas Mszy Świętej o godz. 11.00.


 


Ustaliliśmy również, że dzieci w I soboty miesiąca o godz. 11.00 bedą miały w Oratorium spotkania formacyjne - katechezy parafialne przygotowujące do przeżycia tak ważnej chwili jaką jest I Komunia Święta - a w każdą I niedzielę miesiąca - uczestniczą we Mszy dla dzieci o godz. 11.00 


Katechezy dla Rodziców będą miały miejsce w Kościele po ogłoszeniu 
i zaproszeniu na spotkanie

 

 


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++TERMINY:
I KOMUNII ŚWIĘTEJ
SPOTKAŃ DOPUSZCZAJĄCYCH
SPOWIEDZI 
(w tym próbnej)

 
2020

(aktualizacja - 21.08.2020 r.)


 PODSTAWOWE WIADOMOŚCI KATECHIZMOWE
DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ
 


 
Wskazania Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie 
w sprawie pierwszej Komunii świętej

Uszczegóławiając zasadę zdefiniowaną w punkcie 26. Zarządzenia w sprawie sprawowania sakramentów świętych oraz organizacji pracy duszpasterskiej w ostatnich tygodniach Wielkiego Postu, w Wielkim Tygodniu i w czasie Triduum Paschalnego, opublikowanego w Okólniku Kurii Metropolitalnej w Częstochowie nr 2/4 z dnia 25 marca 2020 r., Referat Katechetyczny określa następujące zasady organizacji uroczystości pierwszej Komunii świętej na terenie archidiecezji częstochowskiej: 

1. Do czasu odwołania przez odpowiednie władze państwowe stanu epidemii nie jest możliwe prowadzenie grupowych katechez parafialnych, celebracji liturgicznych związanych z przekazywaniem znaków religijnych, prób przygotowujących do uroczystości pierwszej Komunii świętej itp. Tym samym pierwsza Komunia święta nie może przybrać dotychczasowej formy ogólnej uroczystości dla wszystkich dzieci.

2. Uroczystość pierwszej Komunii świętej można przenieść na inny termin. Decyzję w tej sprawie podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami dzieci przystępujących do pierwszej Komunii świętej.

3. Dopuszcza się udzielenie pierwszej Komunii świętej indywidualnie, z zachowaniem przepisów państwowych określających dopuszczalną liczbę uczestników zgromadzeń o charakterze religijnym. Proboszcz może uzgodnić z rodzicami termin, w którym indywidualnie udzieli dziecku pierwszej Komunii świętej podczas Mszy świętej. Liturgia nie musi odbywać się wyłącznie w niedzielę, można ją zorganizować w innym dniu tygodnia.

4. Przystąpienie do pierwszej Komunii świętej powinno być poprzedzone spowiedzią. Zgodnie z notą Penitencjarii Apostolskiej odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii (20.03.2020), podczas indywidualnego sprawowania sakramentu pojednania należy zwracać szczególną uwagę na to, aby spowiedź odbywała się w przewietrzonym miejscu poza konfesjonałem, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, zwracając absolutną uwagę na sakrament i niezbędną dyskrecję. Spowiedź należy poprowadzić z wielką cierpliwością i delikatnością, tym bardziej, iż w aktualnych okolicznościach nie może być ona poprzedzona pewnymi próbami, jak to wcześniej praktykowano.

(-) Ks. dr hab. Roman CEGLAREK
DYREKTOR WYDZIAŁU


W naszej Parafii następujące dzieci
w niedzielę 17 maja podczas Mszy Świętej o godz. 11.00
przystąpią 
do I Komunii Św.


  Cebula Wiktor, Chobot Anna, Chrząstek-Dudek Maja, Gajda Bartosz, Gęsiarz Miłosz, Józefowska Nel, Kawalec Mikołaj, Kędziora Adam, Kobyłkiewicz Dawid, Kobyłkiewicz Kinga, Krzentowski Łukasz, Mrowiec Nikola, Nabiałczyk Oskar, Pawłowska Patrycja, Peryga Tymoteusz, Poch Lena, Poraj-Koźmiński Filip, Ruliński Czesław, Sekret Lena, Stępień Wiktor, Śliwiński Michał, Marlena Tyszka, Wojciechowski Bartłomiej, Zych Oliwier, Żurawski Maciej.   

                  NA SPOTKANIU Z RODZICAMI USTALILIŚMY ŻE :

 

W miesiącu październiku, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Panu Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi - Królowej Różańca Świętego, w niedzielę tj. 6 października 2019 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze poświęcone różańce, aby razem z całą Wspólnotą Parafialną mogły już wielbić Boga odmawiając modlitwę różańcową, o którą prosiła Matka Najświętsza. Dzieci w miesiącu październiku będą uczestniczyły i prowadziły modlitwę różańcową w środy i w piątki.

Swoje pierwsze medaliki dzieci otrzymają
w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
- 8 grudznia 2019 r.  podaczas Mszy Świętej o godz. 9.00. 

Świece pierwszokomunijne dzieci otrzymają
w Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej,
- 2 lutego 2020 r. również 
podaczas Mszy Świętej o godz. 11.00.

a modlitweniki - książeczki do I Komunii Świętej dzieci otrzymały już podczas Mszy św,
o godz. 18.00 - 18 września br. w Święto Św. Stanisława Kostki - Patrona polskiej młodzieży.


Ustaliliśmy również, że dzieci w I soboty miesiąca o godz. 11.00 bedą miały w Domu Parafialnym spotkania formacyjne - katechezy parafialne przygotowujące do przeżycia tak ważnej chwili jaką jest
I Komunia Święta - a w każdą III niedzielę miesiąca - uczestniczą we Mszy dla dzieci o godz. 9.00
a od Nowego Roku o godz. 11.00


 

Katechezy dla Rodziców będą miały miejsce w Kościele po ogłoszeniu
i zaproszeniu na spotkanie